LGS tercihleri başladı! MEB LGS tercih robotu ve sayfası

LGS tercihleri başladı! MEB LGS tercih robotu ve sayfası

LGS tercihleri başladı MEB LGS tercih robotu ve sayfası
expand

LGS tercihleri 1 Temmuz Pazartesi günü itibariyle başladı. Tercihlerin başlamasıyla birlikte MEB LGS tercih robotu ve e-Devlet tercih sayfası en çok araştırılanlar arasında ilk sıralara yerleşti. Öte yandan “Güvenlik kayıt no nasıl öğrenilir?” sorusunun cevabı merak ediliyor. Sizler için LGS tercihleriyle ilgili tüm detayları derledik. İşte, merak edilenler…

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

LGS tercihleri başladı. Hayalindeki liseye yerleşmek ve eğitimine burada devam etmek isteyen öğrenciler e-Okul tercih sayfası üzerinden tercihlerini yapmaya başladılar. Tercihler başlamadan bir hafta önce LGS sonuçları açıklandı. Sonuçların ardından da lise taban puanları ve kontenjanları açıklandı. LGS tercihleri için yol göstermesi amacıyla da MEB tarafından LGS tercih robotu erişime açıldı. İşte, MEB LGS tercih robtu…

GÜVENLİK KAYIT NO ÖĞRENME

LGS SONUÇ SAYFASI

2019 yılında gerçekleştirilen sınava ilişkin sonuçlar 24 Haziran 2019 Pazartesi günü MEB tarafından erişime açıldı. Sonuçlar MEB’in resmi internet adresi olan “meb.gov.tr” üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçlar ayrıca e-posta yoluyla gönderilmeyecek. Öğrenciler sonuçlara TC Kimlik numaraları ile giriş yapabilecekler. İşte, LGS sonuç sayfası...

LGS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

LİSE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı.

Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları KONTENJAN tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2018'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

LİSE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

LGS TERCİH ROBOTU ERİŞİME AÇILDI

LGS tercihleri 1 Temmuz Pazartesi günü başladı. LGS tercihleri son tarihi ise 12 Temmuz olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Öte yandan LGS 2019 tercih robotu da erişime açıldı. Böylelikle öğrenciler tercih listelerini bu robotu kullanarak belirleyebilecekler.

LGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN

e-OKUL VBS İÇİN TIKLAYIN

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow