LGS Tercihleri: Boş kontenjan ve taban puanları yayınlandı

LGS Tercihleri: Boş kontenjan ve taban puanları yayınlandı

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının hemen ardından 2019 LGS boş kontenjan ve taban puanları da belli oldu. Öğrenciler boş kontenjan ve taban puanlara "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden ulaşabilecekler. İşte 2019 LGS boş kontenjan ve taban puanları sorgulama sayfası...

LGS 2019 tercih sonuçları yani lise yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte boş kontenajanlar ve taban puanları da belli oldu. Yerleştirme sonuçlarından kısa bir süre sonra LGS boş kontenjan ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden yayınlandı. Öğrenciler dilemeleri halinde e-Okul üzerinden LGS boş kontenjan taban puanlarına ulaşabilecekler.


LGS 2. tercihleri yani lise 1. nakil işlemleri kapsamında öğrenciler istemeleri halinde boş kontenjanlara başvuruda bulunabilecekler. Peki, LGS 2. tercihler yani lise 1. nakil işlemleri ne zaman? İşte merak edilen detaylar...


BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUANLAR İÇİN TIKLAYIN


LGS 2. TERCİHLER NE ZAMAN?


Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları, yani lise 1. nakilleri (LGS ek tercihleri)  29 Temmuz-2 Ağustos'ta yapılacak ve sonuçlar 5 Ağustos'ta açıklanacak. Başvuruları 5-8 Ağustos'ta gerçekleştirilecek ikinci nakil tercihlerinin sonuçları ise 10 Ağustos'ta belli olacak.


Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alınacak.


Yatılılık başvuruları, 26-29 Ağustos'ta yapılacak. Nakil komisyonlarının yerleştirmeleri 6 Eylül itibarıyla tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başlayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS