Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! İşte MEB LGS tercih sorgulama sayfası

Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! İşte MEB LGS tercih sorgulama sayfası

Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! Sonuçlara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "sonuc.meb.gov.tr." ve bununla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden de ulaşılabilecek. İşte LGS 3. tercih yani lise 2. nakil sonuçları sorgulama sayfası...

Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! İlk ve ikinci tercihinde istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler şanslarını bu defa da LGS 3. tercihleri yani lise ikinci nakillerinde denedi. Tercih sürecinin sona ermesiyle birlikte nakil başvurusunda bulunan öğrencilerin bekleyişi de başlamıştı. Nihayet heyecan dolu bekleyiş sona erdi ve LGS 3. tercihleri yani lise 2. nakil sonuçları açıklandı. Sonuçlara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "sonuc.meb.gov.tr." ve bununla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden de ulaşılabilecek. İşte LGS 3. tercih yani lise 2. nakil sonuçları sorgulama sayfası...


Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları yani LGS 3.tercihleri 5-8 Ağustos'ta yapıldı. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulması bekleniyordu. Ancak sonuçlar bugün yani 9 Ağustos'ta açıklandı.


LİSE NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


KOMİSYON YERLEŞTİRMELERİ NE ZAMAN


Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabilecekler. Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.


Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.


Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS