hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? Hafta içi A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri| 30 Nisan 2021

  Marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık Hafta içi A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri| 30 Nisan 2021
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, ramazan ayında tam kapanma uygulanacağını açıkladı. Bu açıklama sonrasında tam kapamada market çalışma saatleri merak edilmeye başladı. Peki, hafta içi marketler(bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? Marketler kaçta kapanıyor? İşte A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 30 Nisan 2021

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 29 Nisan-17 Mayıs arasındaki tam kapanmayla ilgili genelge gönderdi. Peki marketler açık mı? Marketler kaça kadar açık olacak? Tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri...

  İçişleri Bakanlığı, 29 Nisan Perşembe günü başlayıp 17 Mayıs Pazartesi sabah saat 05'te sona erecek olan tedbirlerle ilgili genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi.

  MARKETLER (BAKKALLAR) KAÇTA AÇILIYOR, KAÇA KADAR AÇIK?

  Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve engelliler haricinde araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek.

  Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek. Belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A101, BİM, ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ

  A101 hafta içi çalışma saatleri: 10.00-17.00

  BİM hafta içi çalışma saatleri: 10.00-17.00

  ŞOK hafta içi çalışma saatleri: 10.00-17.00

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow