hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marketler kaçta açılıyor? Marketler bugün kaça kadar açık? Hafta sonu A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021!

  Marketler kaçta açılıyor Marketler bugün kaça kadar açık Hafta sonu A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021
  expand

  Tam kapanma süreciyle birlikte market çalışma saatleri de değişti. Temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar marketlerin kaçta açıldığını kaça kadar açık olduğunu merak ediyor. Peki, marketler bugün kaça kadar açık? Tam kapanmada hafta içi A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri nedir? İşte İçişleri Bakanlığı market genelgesi detayları..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mutfak ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar hafta içi ve hafta sonu günü için marketlerin açılış, kapanış saatlerini araştırıyor. Tam kapanma süreciyle birlikte market çalışma saatleri de değişmişti. Geçtiğimiz gün ise İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ‘market tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Genelgede, marketlerde zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyeceği yer aldı. Bu karar 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren geçerli olmaya başladı.

  TAM KAPANMADA A101, BİM, ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ 2021!

  Marketler, hafta sonu ve hafta içi ayırt etmeksizin 10.00'da açılıp 17.00'a kadar açık kalabilecek. Online sipariş firmaları da marketlerle aynı süre sonunda kapanacak.

  İçişleri Bakanlığı genelgesindeki market çalışma saatleriyle ilgili detaylar;

  Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek.

  Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow