'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te

'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hakan Çelik ile Hafta Sonu'na konuk olarak soruları yanıtladı. Demir, Türkiye'nin insansız suüstü aracı 'Marlin'i ilk kez CNN TÜRK'te tanıttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Marlin ile ilgili "4 koldan yürüyoruz. Platformu ortaya çıkardıktan sonra üzerine koyacağınız sistemlerle ilgili çok opsiyona sahipsiniz. Üzerine füzeler koyabilirsiniz burada olduğu gibi elektronik harp sistemleri koyabilirsiniz. Bu onlardan birisidir. Üzerine koyduğumuz sistem elektronik harp sistemidir.4 koldan yürüyoruz. Platformu ortaya çıkardıktan sonra üzerine koyacağınız sistemlerle ilgili çok opsiyona sahipsiniz. Üzerine füzeler koyabilirsiniz burada olduğu gibi elektronik harp sistemleri koyabilirsiniz. Bu onlardan birisidir. Üzerine koyduğumuz sistem elektronik harp sistemidir.

NATO'da tatbikatta görev aldı. Türkiye NATO üyesi bir ülke ve NATO'nun gücüne güç katan bir yapısı var. Geliştirdiğimiz teknolojiler NATO'nun tatbikatında olduğu gibi oraya güç faktörü olarak yansıyacak şeylerdir. Görev olarak şu an teslim aşamasında. Öncelikle bizim buradaki amacımız kabiliyet gösterimi yapmak. Proje yürütmede bu yeni bir yaklaşım. Ateş gücü füzeler koyabilirsiniz bunların hepsinin denemesi yapıldı. Bunları denedik kameralarla birlikte hassas vuruş yapabilecek kabiliyetler üstüne kondu. Yerlilik oranı yüzde 70'in üzerinde." sözlerini kullandı. 

Son dakika... Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, CNN TÜRK'te

Son dakika... Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, CNN TÜRK'te