hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hakan Çelik ile Hafta Sonu'na konuk olarak soruları yanıtladı. Demir, Türkiye'nin insansız suüstü aracı 'Marlin'i ilk kez CNN TÜRK'te tanıttı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Marlin ile ilgili "4 koldan yürüyoruz. Platformu ortaya çıkardıktan sonra üzerine koyacağınız sistemlerle ilgili çok opsiyona sahipsiniz. Üzerine füzeler koyabilirsiniz burada olduğu gibi elektronik harp sistemleri koyabilirsiniz. Bu onlardan birisidir. Üzerine koyduğumuz sistem elektronik harp sistemidir.4 koldan yürüyoruz. Platformu ortaya çıkardıktan sonra üzerine koyacağınız sistemlerle ilgili çok opsiyona sahipsiniz. Üzerine füzeler koyabilirsiniz burada olduğu gibi elektronik harp sistemleri koyabilirsiniz. Bu onlardan birisidir. Üzerine koyduğumuz sistem elektronik harp sistemidir.

  NATO'da tatbikatta görev aldı. Türkiye NATO üyesi bir ülke ve NATO'nun gücüne güç katan bir yapısı var. Geliştirdiğimiz teknolojiler NATO'nun tatbikatında olduğu gibi oraya güç faktörü olarak yansıyacak şeylerdir. Görev olarak şu an teslim aşamasında. Öncelikle bizim buradaki amacımız kabiliyet gösterimi yapmak. Proje yürütmede bu yeni bir yaklaşım. Ateş gücü füzeler koyabilirsiniz bunların hepsinin denemesi yapıldı. Bunları denedik kameralarla birlikte hassas vuruş yapabilecek kabiliyetler üstüne kondu. Yerlilik oranı yüzde 70'in üzerinde." sözlerini kullandı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow