Son Dakika

LGS Mart ayı örnek soruları MEB tarafından erişime açıldı

A A

27.03.2020 - 14:51 Son Güncelleme:

LGS örnek soruları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. 2020 LGS için Mart ayı örnek soruları MEB tarafından yayınlandı. Sayısal ve sözel bölüm soruları 14:30’da MEB’in resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı.

LGS Mart ayı örnek soruları MEB tarafından erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı LGS örnek soruları ile ilgili paylaşımını yaptı. Mart ayı örnek soruları içerisinde sayısal ve sözel bölüm soruları yer aldı. İşte sorular ile ilgili detaylar ve örnek sorulara ilişkin bilgiler…

LGS SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

Mart ayı örnek soruları içerisinde sayısal bölüm için 10 adet matematik ve 10 adet fen bilimleri sorusu soruldu.

MART 2020 SAYISAL BÖLÜM LGS ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

Liselere Geçiş Sınavı sözel bölüm soruları içindeyse toplamda 25 soru soruldu. 10 Türkçe, 5 T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, 5 din kültürü ve ahlak bilgisi ve 5 İngilizce soruları sözel bölüm altında erişime açıldı.

MART 2020 SÖZEL BÖLÜM LGS ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan örnek soru kitapçığı yayımlandı.

 LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ilk soru kitapçığını erişime açtı.

LGS'ye giren öğrenciler için her ay hazırladığı örnek soru kitapçıklarını internet sitesinden erişime açan Bakanlık, bundan sonra örnek soru kitapçıklarını birinci dönem müfredatı ve kazanımları doğrultusunda hazırlamaya devam edecek.

LGS kapsamında 7 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçığına "http://odsgm.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek. 

Kitapçıkta, sayısal ve sözel testlerdeki soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi.