MEB 2019 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB 2019 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları için gözler MEB’e çevrildi. 12 Haziran tarihinde başlayan mülakatlar bir süredir devam ediyor. Peki, sözleşmeli öğretmen atamalarında etkili olacak olan mülakat sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için geri sayım başladı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını daha önceden duyuran MEB bu alımlarda geçerli olacak mülakat puanlarını ise önümüzdeki günlerde açıklayacak. İşte 30 Haziran’da sona erecek sözlü sınavların ardından geçilecek sonuç aşamasında puanların duyurulacağı o tarih…


MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sınavlarının sonuçları, 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak.


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI HANGİ TARİHTE YAPILACAK?


20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS