MEB sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınavlar bugün başladı. Adaylar bu sınavlardan elde edecekleri puanlara göre tercih işlemleri yapacak ve atamaları gerçekleştirilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları MEB tarafından görevlendirilen kurullar eşliğinde yapılıyor. Adaylar bu sınavdan elde edecekleri sonuçlara göre tercih döneminde işlem yapacaklar. Mülakat ve tercihlerin değerlendirilmesinin ardındansa atamalar yapılacak. İşte sözlü sınav sonuçlarının açıklanacağı o tarih…


MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Sözlü sınav sonuçları 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.


Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.


İTİRAZLAR NE ZAMAN YAPILACAK?


Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandırılacak.


ATAMALAR HANGİ TARİHTE YAPILACAK?


Atamalarla ilgili detaylar henüz netleşmedi. Ancak mülakat sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından atamaların yapılacağı tarihin de kesinleşmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS