hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Fatih Kacır kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Kacır hangi görevlerde bulundu?

  Mehmet Fatih Kacır kimdir Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Kacır hangi görevlerde bulundu
  expand

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı kim olacak sorusunun yanıtı için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalara çevrilmişti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır oldu. İşte Mehmet Fatih Kacır'a dair bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen ikinci tur seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından kabinede yer alacak isimler merak konusu olmuştu. Bakanların tamamına yakınının 28. Dönem milletvekilliği seçimlerinde aday gösterilmesi ve aday gösterildikleri illerden milletvekili seçilmeleri nedeniyle gözler yapılacak açıklamalara çevrildi.

  YENİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

  Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CNN Türk'te yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında son kulis bilgilerini aktardı.Yeni kabinenin nerede ne zaman açıklanacağını duyuran Ahmet Hakan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 14.00'de yemin edecek Meclis'te. 15.00'de Anıtkabir'e çıkılacak. Atlı birliklerle Anıtkabir'den Külliye'ye geçilecek. 17.30'da Külliye'de tören yapılacak. Saat 20.00'de Çankaya Köşkü'nde Türk dünyasından devlet başkanlarıyla yemek yiyecek. Saat 22.00'de Çankaya Köşkü'nde kabine açıklanacak" dedi.

  SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI KİM OLACAK?

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüten Mustafa Varank, 28. Dönem milletvekili seçimlerinde Bursa’dan milletvekili seçilmişti. Bakan Varank’ın vekillikten istifa edip yeniden bakan olup olmayacağı yeni kabinenin açıklanmasının ardından belli olacak.


  Mehmet Fatih Kaçır kimdir?

  Mehmet Fatih KACIR, 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. 2003 yılında üniversite giriş sınavlarında Türkiye 12.si oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimini 2008 yılında Onur Derecesiyle tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında öğrenci temsilciliği yaptı, Proje ve Araştırma Kulübü'nün kurucu başkanlığını üstlendi, öğrenci projelerine öncülük etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite mezuniyeti sonrası farklı sektörlerde girişimci olmayı seçti. Kurucusu ve yöneticisi olduğu şirketlerle simülasyon yazılım ve donanımları, dijital açık hava reklamcılığı, sanal gerçeklik uygulamaları ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdi. Şirketlerinde faydalı model ve endüstriyel tasarımlar geliştirerek yenilikçi uygulamalara imza attı. Ticari hayatın yanında sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren KACIR, T3 Vakfı bünyesinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulmasının, özel yetenekli öğrencilere yönelik sürdürülen Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı’nın, Bilim Merkezleri ve Girişim Merkezi programlarının, Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan Teknofest İstanbul’un öncüleri arasında yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Profesyonel iş yaşamında yöneticilik yapan Mehmet Fatih KACIR, evli ve 2 çocuk
  babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow