hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy hangi görevlerde bulundu?

  Mehmet Nuri Ersoy kimdir Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy hangi görevlerde bulundu
  expand

  Yeni Kültür ve Turizm Bakanı kim olacak sorusunun yanıtı için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalarda olacak. Abdulkadir Selvi yeni kabinenin açıklanacağı günü ve saati CNN TÜRK ekranlarında paylaşmıştı. Peki, Kültür ve Turizm Bakanı kim olacak? Yeni Kültür ve Turizm Bakanlığı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen ikinci tur seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından kabinede yer alacak isimler merak konusu olmuştu. Bakanların tamamına yakınının 28. Dönem milletvekilliği seçimlerinde aday gösterilmesi ve aday gösterildikleri illerden milletvekili seçilmeleri nedeniyle gözler yapılacak açıklamalara çevrildi.

  YENİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

  Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CNN Türk'te yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında son kulis bilgilerini aktardı.Yeni kabinenin nerede ne zaman açıklanacağını duyuran Ahmet Hakan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 14.00'de yemin edecek Meclis'te. 15.00'de Anıtkabir'e çıkılacak. Atlı birliklerle Anıtkabir'den Külliye'ye geçilecek. 17.30'da Külliye'de tören yapılacak. Saat 20.00'de Çankaya Köşkü'nde Türk dünyasından devlet başkanlarıyla yemek yiyecek. Saat 22.00'de Çankaya Köşkü'nde kabine açıklanacak" dedi.

  KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI KİM OLACAK?

  Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüten Mehmet Nuri Ersoy, 28. Dönem milletvekili seçimlerinde aday gösterilmemişti. Bakan Ersoy'un yeniden bakan olup olmayacağı yeni kabinenin açıklanmasının ardından belli olacak.

  Açıklanan yeni kabinede Mehmet Nuri Ersoy yeniden görev aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy görevine devam edecek. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MEHMET NURİ ERSOY KİMDİR? 

  1968 yılında İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

  1985 yılında, lise öğrenimine devam ederken, rehberlik yaparak turizm sektörüne ve iş dünyasına atıldı.

  1991 yılında, üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra, paket tur ve otel konaklama hizmetleri veren şirketini kurdu.

  2000 yılında otelcilik alanına giriş yapan Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektöründe geçirdiği 33 yılın sonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildi.

  Mehmet Nuri Ersoy, 9 Temmuz 2018 tarihinde Bakanlık görevine başlamasıyla birlikte, şirketindeki bütün görev ve unvanlarını devretti.

  Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Mehmet Nuri Ersoy, Pervin Ersoy ile evli ve iki çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow