Son Dakika

Mehmet Şimşek'ten göktaşı anketi

A A

20.11.2015 - 08:49 Son Güncelleme:

Bingöl'ün Sarıçiçek köyüne düşen göktaşı ile ilgili yeni bir tartışma başladı. Göktaşından kazanç sağlayan köylülerden vergi alınmak istenmesi üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden anket yaptı. Ankette oy kullananların yüzde 72'si, ''Vergi alınmasın'' dedi. Bakan Şimşek,CNN TÜRK'te Ekonomi Haber Müdürü Ebru Baki'ye konuştu, ''Ticaret süreklilik arz etmediği için köylüden vergi almayacağız'' dedi.

Mehmet Şimşek'ten göktaşı anketi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek göktaşından vergi alınması tartışmasına ilişkin Twitter'da bir anket düzenledi

Bingöl Maliye Müdürlüğü ekipleri, Sarıçiçek köyüne 2 Eylül tarihinde düşen göktaşı parçalarını toplayıp satan köylülerin yaptığı göktaşları satışının vergiye tabi tutulacağını açıkladı. Göktaşı satışlarının veriye tabi tutulacağı haberleri sosyal medyada yankı buldu.

Tartışmalara Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de dahil oldu, göktaşından vergi alınması tartışmasıyla ilgili Twitter'da bir anket düzenledi. Şimşek düzenlediği ankette takipçilerine "Göktaşı satışlarında vergi alınmalı mı, alınmamalı mı?" diye sordu.

''Vergi alınmayacak''

Ankette oy kullananların yüzde 72'si, ''Vergi alınmasın'' dedi. Bakan Şimşek, ''Ticaret süreklilik arzetmediği için köylüden vergi almayacağız'' dedi.