hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Menderes Belediye Başkanı adli kontrolle serbest kaldı

  Menderes Belediye Başkanı adli kontrolle serbest kaldı
  expand
  KAYNAK DHA

  İzmir’in Menderes Belediyesi’ne yönelik yürütülen yolsuzluk soruşturmasında rüşvet iddialarıyla gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen, aralarında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın da bulunduğu 9 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 22 şüpheli ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzmir Menderes Belediyesi'ndeki yolsuzluk soruşturması kapsamında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç gözaltına alındı.

  Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, Menderes Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında elde edilen belgelerin incelenmesi sonucunda Özdere'de inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına aykırı şekilde yapımına izin verildiği belirlendi. Karşılığında ise Bodrum ilçesinde bulunan iki adet villanın aracılar kullanılarak 'rüşvet' olarak verildiği iddiasıyla ilgili Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç, mimarlık şirketinin sahibi ve otel müdürü gözaltına alındı.

  BAŞKAN VE 30 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

  İzmir'in Menderes İlçe Belediyesi'nde 'İhaleye fesat karıştırma' ve 'rüşvet' soruşturmasında Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin daha gözaltına alınmasıyla soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüqheli sayısı 32'ye ulaştı. Şüphelilerden 1’i emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, 31 kişi ise adliyeye sevk edildi. Başkan Kayalar’ın yakınları görüntü çeken gazetecilere engel olmaya çalıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI 

  Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen, aralarında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın da bulunduğu 9 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 22 şüpheli ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow