Meral Akşener: Başkanlık sistemi CIA projesidir

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında başkanlığın bir CIA projesi olduğunu iddia etti.CHP'li vekil Muharrem İnce ve MHP'den ihraç edilen Meral Akşener beraber bir televizyon programına katıldı. İki isim de kapalı salon toplantısına geçmeden önce dışarıda kurulan dev ekran başında programı bekleyen binlerce Adanalıya aynı kürsüye çıkarak hitap etti ve referandum öncesi parti ayrımı yapmaksızın "Hayır" oyu vermeye çağırdı.
Bize saldıran ülkücüleri karakoldan yine biz çıkartıyoruz

Akşener, toplantılarının MHP'li gençler tarafından basılmasıyla ilgili olarak "Başka anaların çocuklarıyla kabadayılık yapmak kolay" sözüne açıklık getirdi. Burada asıl sorumlu olanların bu gençleri kendilerinin üzerine yönlendirenler olduğunu söyledi.

Bunlar guguk kuşu

Akşener, "Bunlar Guguk Kuşu gibiler. Nasıl ki Guguk Kuşu yuvasını başka kuşun yuvasına yaparsa, bunlar da başkalarının çocuklarını üzerime gönderiyorlar. Kendi çocuklarını göndermiyorlar. Çünkü kendi çocukları AKP'den ballı işler, ihaleler alıyorlar. Ondan sonra da bu çocukları ortada bırakıyorlar. Karakollardan bu ülkücü çocukları çıkarmak da yine bize düşüyor. Çünkü çocukları sahipsiz bırakıp gidiyorlar" dedi.

Bu vatan son yurdumuz

Meral Akşener, referandumda 'Evet' çıkması halinde Türkiye'nin ciddi bir bölünme süreci yaşayabileceğini belirterek "Ben Rumelili bir ailenin çocuğuyum. Köklerim Selaniklidir. Anneannem 1908 Selanik doğumlu. O zaman Selanik bizim memleketimizdi. Şimdi Selanik yok , kaybettik. Vatan kaybettik. Bu yüzden bir şey olmaz demeyelim, her şey olabilir. Bu vatan son yurdumuz. Kaybedemeyiz" diye konuştu.

Başkanlık sistemi CIA projesi

Akşener, Başkanlık projesinin bir CIA Projesi olduğunu belirterek, "Bu Türkiye'ye kurulmuş emperyal bir tuzaktır. Bu bilinen bir şey CIA'nin Türkiye masası sorumlusunun bu konudaki fikirleri basında yer aldı. Cumhurbaşkanı, Başbakanı olan bir sistem yerine tek kişiyi ikna etmenin daha kolay olduğunu düşündüler ve bu sistemi desteklediler. Anayasa Değişikliği Tasarısı Cumhurbaşkanına 'Eyalet kurma, savaş yapma ve bütçe yapma' yetkileri veriyor. "dedi. Akşener, vatandaşlara "Aranızda teröristlerle masaya oturan var mı? Oslo 'da devletin itibarını sıfırlayan var mı? Habur'da Silopi'de Çadır Mahkemesini kuran, teröristleri davul zurnayla karşılayan var mı? Aranızda Dolmahçe'de mutabakat yapmış olan var mı? Elbette yok. Ama bunların hepsinde kendileri vardı" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS