hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji açıkladı: O bölgeler için yeni yağış uyarısı!

  Meteoroloji açıkladı: O bölgeler için yeni yağış uyarısı
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli yağışların yaşanabileceğini söyledi. Meteoroloji söz konusu bölgeler için ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr konularında uyarılarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafı, ülkenin genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege'nin kuzey ve doğusu, İç Anadolu, (Bayburt hariç) Karadeniz, Toroslar Mevkii ile Isparta, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege'nin kuzeyinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow