hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji duyurdu! Perşembe günü Marmara'yı etkisi altına alacak

  Meteoroloji duyurdu Perşembe günü Marmarayı etkisi altına alacak
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunu yayımladı. Buna göre salı ve çarşamba günü yağışlar Marmara'yı terk ediyor ancak perşembe günü ülkenin batısından başlamak üzere yağışlar kuvvetli olarak geri dönüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ve Muğla çevreleri aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Toroslar mevkii, Burdur, Isparta, Kayseri, Aksaray, Konya, Kırşehir, Ordu, Tokat, Yozgat ve Samsun'un doğusu ve Kastamonu çevrelerinde yerel kuvvetli, Kastamonu'nun kuzeyi ve Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Yurdun iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı,diger yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkii, Sakarya, Isparta, Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri ile Konya'nın kuzey ve batısı ilçeleri ile Kastamonu çevrelerinde yerel kuvvetli, Kastamonu'un kuzeyi ve Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması beklenmektedir.

  Meteoroloji duyurdu Perşembe günü Marmarayı etkisi altına alacak

  İç Anadolu’nun Güney ve Doğusu ile Orta Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

  Yapılan son değerlendirmelere göre; 5 Haziran 2023 Pazartesi günü İç Anadolu’nun güney ve doğusu (Konya, Karaman, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat ve Sivas) ile Orta Karadeniz’de (Tokat, Amasya, Çorum, Samsun ve Ordu) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Türkeli'de köprü ulaşıma kapatıldı

  Sinop'un Türkeli ilçesinde, sağanak yağış sonrası su seviyesi yükselmesi nedeniyle Yılanlık mevkisindeki geçici köprü tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı.
  İlçede gün boyu etkili olan sağanak yağış sonrası Türkeli ve Helaldı Derelerinde su seviyesi yükseldi. Türkeli Çayı üzerindeki yaklaşık 15 köye ulaşım sağlayan geçici köprü tedbir amaçlı jandarma ekiplerince ulaşıma kapatıldı. Ekipler, muhtemel bir afet durumuna karşı teyakkuzda bekliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Artvin-Yusufeli karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı

  Artvin'in Yusufeli ilçesindeki şiddetli yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyelan sonrası karayolu ulaşıma kapandı.

  Edinilen bilgiye göre, önce dolu ardından şiddetli yağış sonrası Artvin-Yusufeli karayolu 40. kilometresi Çağlayan köyü mevkisinde heyelan meydana geldi. Karayolu çift taraflı ulaşıma kapanırken, uzun araç kuyrukların oluştu. Ekiplerin bölgeye sevk edilmesinin ardından çalışmalar başladı.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  EGE

  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ve Muğla çevreleri aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AKDENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Burdur, Batı Akdeniz'in Toroslar Mevkii'si ve Isparta çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Aksaray, Konya, Kırşehir, Yozgat çevreleri yerel kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu çevrelerinde Kuvvetli, Kastamonu'un kuzeyi ve Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve şidddetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Tokat ve Samsun'un doğusu yerel kuvvetli olması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow