Meteoroloji'den uyarı: 3 gün boyunca sağanak yağış var…

Meteoroloji'den uyarı: 3 gün boyunca sağanak yağış var…

Meteoroloji'den uyarı: 3 gün boyunca sağanak yağış var…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 günlük haritalı hava durumu raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre önümüzdeki hafta başından itibaren yurt genelinde başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken 3 gün boyunca etkili olacak sağanak yağış nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Peki sağanak yağış hangi gün etkili olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 5 günlük haritalı hava durumu raporunda çok sayıda ilde önümüzdeki hafta başından itibaren kuvvetli yağışın etkili olacağı belirtildi.

İstanbul'da da yağışın etkili olması beklenirken, vatandaşlar olası sel baskınlarına karşı uyarıldı.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Akdeniz'in Toroslar mevkii, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzeybatı çevreleri, Sivas'ın doğusu, Kütahya, Erzincan, Malatya, Ardahan çevreleri ve Erzurum'un kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, ülkemizin doğu kesimleri ile Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ÇOK SAYIDA İLDE SAĞANAK!

Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevresinde akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminine göre, Pazar sabah saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında görülecek gök gürültülü sağanağın yerel kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Vatandaşlardan, ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, Kırkalerli kıyılarının Pazar günü yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 20°C, 36°C

Az bulutlu

İSTANBUL 22°C, 30°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 21°C, 34°C

Parçalı, pazar kıyıları çok bulutlu ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 21°C, 37°C

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber