MHP ile Ak Parti arasında bayraklı afiş krizi

MHP ile Ak Parti arasında bayraklı afiş krizi

MHP ile Ak Parti arasında bayraklı afiş krizi

Manisa'nın Yunusemre İlçesi'ndeki MHP İlçe Başkanı Onur Baylan, MHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından son günlerde artan terör olaylarını protesto için billboardlara asılan Türk bayraklı afişlerin, AK Partili Yunusemre ve Şehzadeler Belediyeleri tarafından alınarak çöpe atıldığını iddia etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla şehir merkezinin dört bir yanındaki billboardlara Türk bayrağının zemin olarak kullanıldığı, 'Bu vatan bizim' veya Atatürk'ün 'Bayrak bir milletin özgürlük alametidir' sözünün yazılı olduğu afişler astı.

Asılan Türk bayraklı afişler AK Partili Yunusemre Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından söküldüğünü ileri süren MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, bazılarının ise Yunusemre Belediyesi'nin afişleri ile kapatılmaya çalışıldığını iddia etti. Baylan, Türk Bayrağı'nın bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyleyerek, "Yunusemre Belediyesi zabıta ekiplerinin bağımsızlığımızın sembolü olan Türk bayrağımızı söküp çöpe atmaları akla izaha sığmamaktadır. Türk bayrağımıza yapılan bu saygısızlık için Başkan Mehmet Çerçi, özür dilemeli. Herşeyi anlarız ancak bayrağımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kabul edemeyiz" diye konuştu.
"TOKİ projemizi gölgelemek istediler"

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise, "Reklam panoları hakkında aylardır süren bir gaspın devam ettiği herkes tarafından bilinmekte. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bütün billboardları işgal eder bir tavır sergilemekte, her yer babasının malı gibi bir hava estirmektedir. Özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin yapamadığı Yunusemre Belediyesi'nin başardığı TOKİ Projesi'ni gölgelemek amacıyla Türk bayrağını kullanmıştır.

Yunusemre Belediyesi'ne ait olan billboardları, Türk bayrağını istismar ederek işgal etmeye kalkmaktadır. Yunusemre Belediyesi'nin ve çalışanlarının Türk bayrağının asılmasından herhangi bir rahatsızlığı olması mümkün değildir. Mesele Türk bayrağı meselesi değil, kendilerine ait olmayan billboardları işgal etmeye çalışmak ve Yunusemre Belediyesi'nin yaptığı projeleri halkımıza duyurmayı engellemektir. Manisa'daki tüm billboardlar, reklam panoları, ışıklı tabela ve duraklardaki reklam panoları Cengiz Ergün'e aileden miras mı kaldı?" ifadelerine yer verdi.