Son Dakika

MHP lideri Bahçeli'den Kürt oyları tepkisi: Bu edepsizliği İmralı'daki cani bile yapmadı

A A

16.01.2018 - 05:42 Son Güncelleme:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, söz konusu AK Parti ile MHP ittifakına Kürtlerin oy vermeyeceği iddialarına sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı’daki cani dahi yapmadı" diye konuştu.

MHP lideri Bahçeli'den Kürt oyları tepkisi: Bu edepsizliği İmralı'daki cani bile yapmadı

Bahçeli: AK Parti ile hareket edeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Osmaniye dönüşünde aralarında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Bahçeli, MHP- AK Parti ittifakına Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği iddiasına tepki gösterdi.

'Memnuniyetler ifade edildi'

- (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme) Sınırlı bir görüşme oldu. Karşılıklı açıklamalar bir kez daha teyit edildi ve memnuniyetler ifade edildi.

- (MHP ile ittifakın Kürt oylarını olumsuz etkilemesi) MHP ile bir Cumhur ittifakı gerçekleştirdiğinizde Güneydoğu’daki vatandaşlarımızdan oy kaybına uğrarsınız diyorsunuz. Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı’daki cani dahi yapmadı. İmralı canisinden ‘Eğer bu ittifak gerçekleşirse PKK’lılar, benim taraftarlarım oy vermeyecek’ diye bir şey duydunuz mu?

Devlet Bahçeli: 2019'da Cumhuriyetin 3. dönemi başlayacak

'Ahlaki olmaz, edepsizlik olur'

- (İttifak partileri hükümeti birlikte kurabilir mi?) MHP veya herhangi bir parti 2019’da TBMM’de temsil edilmiş olsa kurulacak olan bir yürütmenin içinde yer alma isteği ahlaki olmaz. Edepsizlik olur. Böyle bir şeyin içine girmeyiz.

- (‘Devletin başına Devlet gelecek’ sloganı bitti mi?) İsmimden dolayı bunu kullanıyorlarsa özeleştiri yapıyor örtülü tarzda. Yok, tarihi kültürümüzden gelen bir söylemin manasını kavrayamayacak kadar bir şuursuz ise o şuursuzluğunu benim üzerimde denemesin. Demek ki kuzgun leşi bilmiyor. Devleti tanıyor da kuzgun leşi bilmiyor.

CHP'li Ağbaba'dan Bahçeli için zehir zemberek sözler

- (Mehmet Altan ve Şahin Alpay kararı) Yargıyı kurumlar olarak birbirleriyle çatıştırarak ve üzerinde tartışmaları yoğunlaştırarak hatalara düşmemek lazım. Yargıyla ilgili bilim insanlarının kurumları da dikkate alarak değerlendirmelerini yapıp tavsiyelerde bulunması doğru bir yoldur. Şimdi içerde iki insan var, tahliye umuduyla beklenti içerisindeler. Onun psikolojik ortamını bir düşünün. Bir taraftan da hukuku farklı bir noktada yargılayıp bazı gelişmeleri dikkate alıp bugün için Türkiye’nin başına bela olmuş unsurları cesaretlendirecek konumda hukuku kullanmak da doğru değil.

'Afrin arındırılmalıdır'

- Afrin Türkiye’ye tehdit olabilecek her türlü unsurdan arındırılmalıdır. ABD dört bin TIR’ı bir yerden alıp oraya getiriyor ise bizimkiler de yüz beşlik obüslerle bir yerden girsinler.

- (MHP’nin bazı gazetecilerin iddia ettiğinden fazla oy alması halinde) Vallahi karşılaştığım yerde acıyarak yüzlerine bakarım. Ağzımdan söz çıkmaz. Şu karda kışta sizlerle seyahat yapıyoruz. Arkadaşları görüyorsunuz. Bu arkadaşlar MHP’nin dışında kime oy verecek. MHP milletin kaderini belirleyecek yapıda bir siyasi kurumdur. Sibel Can’ın bir şarkısı var, “Kader bize eşit davranmadın” gibi. Seyyah kasetinde ‘Hançer’ diye bir şarkı.