hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHP'den belediye başkanlarına kamp

  KAYNAKCNN TÜRK

  Yerel seçimlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi, Ankara Kızılcahamam'da kampa giriyor. İki gün sürecek kamp, 17-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milliyetçi Hareket Partisi, Ankara Kızılcahamam'da kampa giriyor. İki gün sürecek kamp, 17-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

  MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başkanlık edeceği kampa, Merkez Yönetim Kurulu, Başkanlık Divanı üyeleri ile MHP'li 218 belediye başkanı ve akademisyenler de katılacak.

  MHPden belediye başkanlarına kamp

  "Belediyelerde stratejik iletişim ve yönetim modeli" ve "afet riski altındaki alanların dönüşümü-riskli yapılar ve kentsel dönüşüm" konularında belediye başkanlarına sunum yapılacak.

  Partinin yerel seçimlere yönelik "üretken belediyecilik" adıyla hazırlanan seçim beyannamesi çerçevesinde, öncelikle şehircilik anlayışıyla doğal afetlere karşı belediyelerin yapması gerekenler ve kentsel dönüşüm konuları ele alınacak.

  Küresel iklim krizi nedeniyle artan doğal afetlere karşı belediyelerin yapması gerekenler anlatılacak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkların korunması ve yaşatılmasının, su kaynaklarının ve çevrenin korunmasının, yaşanabilir şehirler inşa edilmesinin önemini de ele alınacak başlıklardan olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHPden belediye başkanlarına kamp

  Ayrıca belediyelerin mali durumu ve bütçe yönetiminin önemini de vurgulanacak.

  Kampta MHP'de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile bazı genel başkan yardımcıları sunum yapacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow