MHP'nin Iğdır teşkilatında deprem

MHP'nin Iğdır teşkilatında deprem

MHP'li Sinan Oğan hakkındaki disiplin süreci tamamlandı. Iğdır İl Disiplın Kurulu, Oğan'a ceza verilmesine gerek görmedi. Ama MHP yönetimi bu kararı veren il yönetimini görevden aldı.

Geçtimiz ay tedbirli olarak disipline sevk edilen Sinan Oğan hakkında karar çıktı.


Kararı Twittew hesabından duyuran Oğan, il disiplin kurulunun oy birliği ile ceza almasına gerek olmadığına karar verdiğini söyledi.


Ancak "parti disiplinine aykırı hareket ettiği" gerekcesiyle disiplıne sevk edilen Oğan hakkındaki karar genel merkezi rahatsız etti.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, parti tüzüğünün 52 ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden Iğdır il teşkilatının görevine Merkez Yönetim Kurulu'nun verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğün 34. maddesine göre son verildiğini belirtti.


Kararın bugün il başkanlığına ve Iğdır Valiliğine bildirildiğini ifade eden Çetin, görevi sonlandırılanlara bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı da teşekkür etti.


Dehşet gecesi... Durmayanlara ateş açıldı, TIR'lar yakıldı


Iğdır'da 2011 Genel Seçimlerinde 1 milletvekili çıkaran MHP, 2015 genel seçimlerinde vekil çıkaramamıştı. 2 milletvekilini de HDP almıştı.


Yeşil yol eylemine jandarma müdahalesi


Oğan, 7 Haziran seçimleri öncesi parti yönetimi ile ters düşmüş seçim sonuçlarını da sert bir dille eleştirmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS