hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz : 'Eğitim sistemi yapboz değil, herkes memnun'

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz : Eğitim sistemi yapboz değil, herkes memnun
  expand
  KAYNAK DHA

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitim de bu kadar yapboz olur mu?" sorusuna, "Hiç de yapboz değil bu. Öğretmenlere sordum memnun, öğrencilere sordum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz. Ben Türkiye'de yaşıyorum" yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Toplantısı öncesi mecliste basın mensuplarının sorularını cevapladı.

  MEB Müsteşarı Tekin yeni sistemi anlattı: İmam Hatip'e gitmek zorunda değiller

  Bir gazetecinin "Eğitimde bu kadar yapboz olur mu?" sorusuna Bakan Yılmaz, şu yanıtı verdi: "Hiçte yapboz değil bu. Hep bir şey yapmak lazım. Her gün yeni bir gün doğuyor. Bir öncekinin tekrarı yok. Biraz haksızlık yapıyorsunuz. Öyle bir durum yok. Bu söylediğinizin doğru olmadığını çok net olarak söylerim. Yapmayın. Türkiye neredeydi nereye geldi. Daha yeni bir okuldan geldim. Öğretmenlere sordum memnun, öğrencilere sordum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz. Ben Türkiye'de yaşıyorum."

  Liseye geçişte yeni sistem

  Basın mensubunun, "Ama sistem konusunda..." sözleri üzerine de Bakan Yılmaz, "Ama şu önyargıyı kırabilmek mümkün değil. Yoksa vatandaşa gidin hepsi memnun" şeklinde dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Bu sınav sistemi üzerine yeni çalışmalarınız devam diyor mu?" şeklindeki soruya da "Vatandaşın, öğrencinin talebi böyle değil miydi" diye karşılık verdi.

  Yılmaz ayrıca, "Son nihai hali midir, sistem olarak" sorusuna "evet" diye cevap verdi. "Biraz süreden şikayet vardı" hatırlatması yapılan Bakan Yılmaz, "İnsaf ya kimisi de fazla diyor" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow