Muharrem İnce'den kurultay öncesi mesaj

Muharrem İnce'den kurultay öncesi mesaj

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu olduğunu açıklamıştı. İnce, kurultay öncesi sosyal medyadan mesaj verdi.

İnce, CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklamış hatta Ankara'da çalışmalarını yürüttüğü bir bina bile tutmuştu. Muharrem İnce, bu 3-4 Şubat'ta Ankara'da yapılacak olan kongre öncesi Twitter adresinden eşiyle beraber ellerini salladıkları bir fotoğraf paylaştı ve şöyle yazdı: Güzel günler göreceğiz çocuklar güneşli günler.
Muharrem İnce kimdir?


Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye - Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa- Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı.


Son dakika... Muharrem İnce CHP Genel Başkanlığı'na aday oldu


Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu. 2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.  13 Haziran 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. 24. dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu vardır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS