hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nihal Candan'ın tahliyesine ilişkin açıklama yapıldı: 37 kilo iddiası yalanlandı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Dolandırıcılık çetesine üye olmaktan tutuklanan Nihal Candan'ın tahliyesi tartışılıyor. Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat'ın da 'sağlık sorunları' gerekçesiyle cezaevinden çıkmanın yollarını aradığı konuşuluyor. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ise Dilan Polat'ı üzecek bir açıklama yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Nihal Candan için 26 Mart'ta verdiği 'tahliye' kararının, Polatlar davasında emsal olarak görüldüğü iddia edildi.

  7 aydır tutuklu bulunan Dilan Polat'ın sağlık sorunları bahanesiyle cezaevinden çıkmanın yollarını aradığı öne sürüldü.

  Nihal Candanın tahliyesine ilişkin açıklama yapıldı: 37 kilo iddiası yalanlandı

  Mahkeme heyetinin "tutukluluk hâlinin devamına" hükmettiği Polat'ın sinir krizleri geçirerek, kendisine zarar verdiği ve intihar riskinin bulunduğu adli tıp raporuyla savunuldu.

  Dilan Polat'ın 'erken tahliye' beklentilerinin konuşulduğu bugünlerde bir düzeltme yapıldı. Cezaevinde 'anoreksiya' hastalığına yakalandığı ve 37 kiloya düştüğü için tahliye edildiği söylenen Nihal Candan ile ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yayımladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nihal Candanın tahliyesine ilişkin açıklama yapıldı: 37 kilo iddiası yalanlandı

  '37 kilo' iddiası yalanlanırken Başsavcılık, "sağlık durumundan dolayı tahliye edilmedi" dedi.

  "Şüpheli Nihal Candan'ın örgüt içindeki konumu, sadece bir eyleme katılmış olması, tutuklulukta geçirdiği süre ve sağlık durumu, hep birlikte dikkate alınarak tahliye edildiği" vurgulandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow