O bölgelerde sıcaklıklar 5 ile 9 derece artıyor

O bölgelerde sıcaklıklar 5 ile 9 derece artıyor © DHA

Yayımladığı tahminlerle yurdun birçok kesiminde hava sıcaklıklarının artış göstereceğini ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuzey ve iç bölgelerde artışın 5-9, güney kesimlerde ise 2-4 derece arasında olacağını duyurdu.

Karadeniz'in doğu bölgeleri ve Doğu Anadolu'nun yüksek kesimleri için yaptığı çığ uyarısının haricinde birçok bölgede hava sıcaklıklarının artış göstereceğini ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz bölgesi için ise akşam saatleri itibariyle yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, İskenderun Körfezi, Antalya, Mersin ve Burdur'un doğusu, Isparta'nın güney kesimleri ile sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunduğu de belirtildi.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, güney kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç bölgelerde ise 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 


 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS