ODTÜ'deki mescit tartışması YÖK gündeminde

ODTÜ'deki mescit tartışması YÖK gündeminde

ODTÜ'deki mescit tartışması YÖK gündeminde

YÖK Başkanı Yekta Saraç, ODTÜ'de yaşanan mescit tartışmalarıyla ilgili ODTÜ Rektörü Ahmet Acar'ı YÖK'e çağırarak, bilgi aldı. Konuyla ilgili incelemelerde bulunması için de YÖK Genel Kurulu üyelerini görevlendirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yekta Saraç,yaşananları yakından takip ettiğini, olaydan üzüntü duyduğunu belirtti. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istediğini söyledi.

''Üniversitelerimizi aykırı fikirlerin barınabildiği emin bir liman haline getirme arzusunda olan bir kişi olarak yaşananları kesinlikle tasvip etmiyor ve tüm öğrencilerimizin her türlü dini vecibelerini özgür ve güvenli bir ortamda yerine getirebilmeleri gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

ODTÜ'de IŞİD iddiası

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) kampüsündeki kütüphane mescidinde yer olmadığını iddia ederek dışarıda namaz kılmak isteyen öğrencilerle, bu iddiaya karşı çıkan öğrenciler arasında kavga yaşanmıştı.  ODTÜ'lü bir grup öğrenci okulda üç katlı bir cami ve iki mescid bulunduğunu belirterek olayın provokasyon amacıyla organize edildiğini ve söz konusu grubun okulda "IŞİD propagandası" yaptığını ileri sürmüştü.