hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öğrenci nakil başvurusu nasıl yapılır? Öğrenci nakil işlemi ne zaman yapılır? e-devlet nakil başvurusu dilekçesi!

  Öğrenci nakil başvurusu nasıl yapılır Öğrenci nakil işlemi ne zaman yapılır e-devlet nakil başvurusu dilekçesi
  expand

  Nakil başvurusu merak ediliyor. Deprem sebebiyle e-Okul öğrenci nakil işlemleri için dilekçe örneği sorgulanıyor. MEB tarafından yapılan açıklamada doğal afet nedeniyle başvuru işlemlerinin e-Okul sistemi ve il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri koordinasyonuyla yapılacağı bildirildi. İşte e-devlet nakil başvurusu işlemleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci nakil işlemleri hakkında hakkında açıklama yaptı. MEB tarafından yapılan açıklamada, "Afet bölgesindeki illerde okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin nakilleri, istemeleri hâlinde yerleşim yeri adres bilgilerine bakılmaksızın Türkiye genelindeki okullara 'Doğal Afet Nedeniyle Nakil' seçeneği kapsamında il/ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinasyonuyla okul müdürlükleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılacak." ifadelerini paylaştı. Peki nakil başvurusu nasıl yapılır? 

  Milli Eğitim Bakanlığı  afet bölgesindeki illerde okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin nakilleri, istemeleri hâlinde yerleşim yeri adres bilgilerine bakılmaksızın Türkiye genelindeki okullara "Doğal Afet Nedeniyle Nakil" seçeneği ile il/ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinasyonuyla okul müdürlükleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.

  Öğrenci nakil başvurusu yapmak için https://e­okul.meb.gov.tr internet adresine giriş yapmalısınız. Açılan ekranda bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Sizden istenilen bilgiler arasında güvenlik kodu, öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarası yer alıyor. Sisteme giriş yapabilir ve nakil işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  NAKİL İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow