Öğretmenin skandal sözlerine müsteşar da tepki gösterdi: Sapkınlık!

Öğretmenin skandal sözlerine müsteşar da tepki gösterdi: Sapkınlık!

Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Ayşe-Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı'nın beden eğitim derslerinde eşofman giyen kız çocuklarıyla ilgili mesajlarına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin'den çok sert tepki geldi. Tekin bu sözler için 'sapkınlık' ifadesini kullandı.

Harmancı, sosyal medyada "Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor... Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir..." mesajını paylaşmıştı.


Eşofman giyen kız öğrencilerin zina yaptığını söyleyen öğretmene soruşturma


Mesajından geri atmayan Harmancı, ayrıca şu ifadeleri kullanmıştı:


"Beden Eğitimi dersi bu ümmetin kızlarını soyma dersi olarak konuldu ve yine öyle devam ediyor... Hem de zorunlu bu zillet bu ümmete yeter... Bir Beden Eğitimi öğretmenin karşısında vücut kıvrılıyorsa ne kadar olması önemli değil onun adı zinadır... Bugün 'Beden Eğitimi' adıyla adet görmüş kızlara zorla ve müfredat gerekçeli zina yaptırılıyor... Bu hiçbir babanın da umurunda değil... Hemi de Müslüman baba... Niyet sorgulamıyorum İslam'ın sınırlarının dışında niyet aranmaz!"


Skandal sözleri söyleyen öğretmenin çalıştığı okulun müdüründen açıklama


"Bu sapkınlıklar en çok beni rahatsız ediyor"


Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in haberine göre; Müsteşar Doç. Dr. Tekin, konuyla ilgili şunları kaydetti:


"En az sizin kadar biz de rahatsız olduk. Ki ben başladığım günden itibaren okullarda beden eğitimi ve müzik derslerini teşvik ediyorum. Bunu yaparken Platon'un İdeal Devleti'nde Koruyucular Sınıfının eğitimi kısmında kullandığı bir kişinin yönetici olabilmesi için önce kendi bedenini yönetebilmesi gerektiği metaforunu kullanıyorum. O yüzden bu tür sapkınlıklar en çok beni rahatsız ediyor."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS