hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Okula haciz geldi! İl Milli Eğitim devreye girdi

  Okula haciz geldi İl Milli Eğitim devreye girdi
  expand
  KAYNAKİHA

  İzmir'in Konak ilçesinde, gelen haciz nedeniyle öğretmenler ve öğrenciler binadan tahliye edildiği okulla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girdi. Alınan karara göre okulda eğitim ve öğretimin yıl sonuna kadar devam edeceği, gelecek yıl ise öğrencilerin başka okullara nakledileceği bildirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konak ilçesinde bulunan Özel İzmir Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, iddiaya göre arazi sahibi ile okul kurucusu arasındaki kira anlaşmazlığı nedeniyle okulların tatil edilmesine kısa bir süre kala boşaltıldı. Öğretmenler ve öğrenciler dersteyken okula gelen icra avukatları ve arsa sahibinin avukatları okulun boşaltılmasını talep etti.

  Okul personelinin ısrarlarına rağmen haciz işlemleri sürerken, bir anda kapı dışarı edilen öğrenciler şoka uğrayarak evlerine döndü. Tahliye kararının ardından okulda bulunan 84 öğrenci, 15 öğretmen ve 4 personel kapı dışarı edildi. Henüz sınavlarının tamamlanmadığını ve okulların kapanmasına kısa süre kala yapılan bu işlemi doğru bulmadıklarını söyleyen öğrenciler ve velileri duruma tepki gösterdi.

  İL MİLLİ EĞİTİM DEVREYE GİRDİ


  Olayla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girdi. Alınan bilgiye göre bugün alınan kararla, dönem sonuna kadar aynı binada eğitim ve öğretimin devam edeceği, gelecek yıl ise öğrencilerin başka okullara nakil alınacağı bildirildi. Öğrencilerin cuma gününden itibaren okula giderek eğitim ve öğretime devam edileceği de aktarıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  17 Mayıs günü haciz kararı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin derste olduğu anlarda okulu tahliye edilmesi tepkiye yol açmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow