Okullar ne zaman açılacak 2021? Telafi eğitimini ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak 2021? Telafi eğitimini ne zaman başlayacak?

Okulların açılacağı tarih 2021 yılında eğitim öğretimine devam edecek olan öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitiminin ne zaman başlayacağını duyurmuştu. Peki, okullar hangi tarihte açıklanacak ve telafi eğitimi ne zaman başlayacak?

Telafi eğitiminin başlamasıyla birlikte yaz aylarında yüz yüze telafi eğitimine katılmak isteyen birçok öğrenci okuluna gidecek. Geçtiğimiz günlerde bu eğitimin ne zaman başlayacağı ise açıklanmıştı. İşte telefi eğitimi ve 2021’de okulların başlayacağı tarihle ilgili detaylar…

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek" ifadeleri kullanıldı.

Buna göre 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak olan telafi eğitimi 18 Eylül 2020 Cuma günü tamamlanmış olacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2021?

Geçtiğimiz günlerde yeni bir karar alınmaması durumunda okulların Eylül ayında açılabileceği ifade edilmişti. Telafi eğitiminin 18 Eylül’de sona ereceği göz önüne alınırsa okulların 21 Eylül 2020 Pazartesi günü ya da 28 Eylül 2020 Pazartesi günü açılabileceği söylenebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS