hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlayacak? Pazartesi okul var mı?

  Okullar ne zaman açılacak İkinci dönem ne zaman başlayacak Pazartesi okul var mı
  expand

  Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ülke genelinde okullar tatil ilan edilmiş ve Bakan Özer'den peş peşe açıklamalar gelmişti. Peki, bu hafta pazartesi okul var mı? İkinci dönem ne zaman başlayacak ve okullar ne zaman açılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitimine devam eden öğrenciler okulların durumu ile ilgili detayları araştırmayı sürdürüyor. Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremler sonrasında okullar ve üniversiteler için peş peşe kararlar alınmıştı. İşte o kararların tamamı…

  BU HAFTA OKUL VAR MI? 20 ŞUBAT 2023 PAZARTESİ OKULLAR KAPALI MI?

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm Türkiye'de 13 Şubat'a kadar eğitim öğretime verilen aranın 20 Şubat'a kadar bir hafta daha uzatıldığını bildirdi. Dolayısıyla okullar 20 Şubat 2023 Pazartesi günü 10 il hariç açık olacak. Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana'da tatil devam edecek. Üniversiteler ise yaz aylarına kadar uzaktan eğitim olacak.

  BAKAN ÖZER’DEN YKS VE LGS AÇIKLAMASI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası eğitim alanında alınan kararlara ilişkin açıklamada bulundu. Özer, "LGS'yi sadece 8'inci sınıfın I. dönem konularından yapacağız. Yine YKS'de 12'nci sınıfın II. dönem konuları sınavda dâhil olmayacak." dedi.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow