Son Dakika

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Yaz tatili ne zaman, hangi ayda başlıyor?

A A

29.04.2021 - 17:41 Son Güncelleme:

Okulların kapanış tarihi ile ilgili son açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlarken sınavların durumuna ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Peki, okullar ne zaman kapanacak, 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Yaz tatili ne zaman, hangi ayda başlıyor?

Eğitim öğretimine ilk ve orta dereceli okullarla, liselerde devam eden öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, hem sınavların durumuna ilişkin hem de yaz tatili başlangıcına yönelik açıklamalarda bulundu.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim- öğretim kurumlarında 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi. Bakan Selçuk, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi.

Buna göre okullar 2 Temmuz 2021 Cuma günü kapanacak ve 3 Temmuz’da yaz tatili başlamış olacak.

SINAVLARDA SON DURUM NE?

Liselerdeki sınavların yüzde 40'ının tamamlandığını belirten Bakan Selçuk, "Ortaokullarda 2'nci dönem sınavlarının yüzde 30'lar civarında tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde biraz daha çok. 12'nci sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak" ifadelerini kullandı.