Okullar ne zaman kapanacak 2021? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okulların kapanmasına sayılı günler kala binlerce öğrenci karne sevincini erkenden yaşamıştı. E okul üzerinden görüntülenmeye başlayan karneler ile öğrenciler not bilgisi ve devamsızlık bilgisi gibi detaylara ulaşmıştı. Peki, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili hangi tarihte başlayacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kısa süre önce karne sevinci yaşayan binlerce öğrenci bu kez yaz tatili için geri sayıma başladı. Karnelerin e okul üzerinden erkenden verilmesiyle birlikte öğrenciler notlara ulaşmıştı. Peki, okullar tamamen ne zaman kapanacak?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakan Selçuk geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasında okulları 2 Temmuz’a kadar açık tutma planlarının olduğunu belirtmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim- öğretim kurumlarında uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi. Bakan Selçuk, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi.

Buna göre okullar 2 Temmuz 2021 Cuma günü kapanacak ve 3 Temmuz’da yaz tatili başlamış olacak.

TELAFİDE BEN DE VARIM" PROGRAMI BAŞVURU TARİHLERİ

Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara MEB’in sayfasından öğrenilebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde üzerinden başvuru yapılabilecek.