Son Dakika

Okullar ne zaman kapanıyor, 2. dönem ne zaman bitecek? Okulların kapanış tarihi belli oldu mu?

A A

23.04.2021 - 17:42 Son Güncelleme:

Eğitim öğretimine devam eden milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren “okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk ara tatilin 15 tatile eklendiğini hatırlatarak ikinci dönem ara tatil olmayacağını belirtti. Peki, okullar ne zaman kapanacak, 2. dönem ne zaman bitecek?

Okullar ne zaman kapanıyor, 2. dönem ne zaman bitecek? Okulların kapanış tarihi belli oldu mu?

Okulların kapanacağı tarihle ilgili son açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk açıklamasında ara tatile konusuna da son noktayı koydu.

İkinci dönem başlangıcında 15 tatile 1 haftalık ara tatil de eklenerek tatil süresi 3 haftaya çıkarılmıştı. Bakan Selçuk bu durumu hatırlatarak ikinci dönem ara tatilin olmayacağını yineledi. Peki, okullar hangi tarihte kapanacak?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." diye konuştu.