Ölümle randevu! Cinayetin detayları açığa çıktı

Ölümle randevu! Cinayetin detayları açığa çıktı

Ölümle randevu! Cinayetin detayları açığa çıktı

Bir kafede kurşunlanan Fatih Barış Doğan’ın, buluştuğu kız arkadaşı Ebru Yılmaz tarafından ölüme götürüldüğü ortaya çıktı. Ebru Yılmaz ile cinayeti işleyen Ebubekir Sıddık Dikkulak gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Beyoğlu’na bağlı Halıcıoğlu’ndaki Haliç Garden isimli kafeteryada kız arkadaşıyla birlikte oturan Fatih Barış Doğan, 5 Haziran günü silahlı saldırıya uğradı. İki el ateş eden saldırgan kaçtı.

10 yıl sonra eve dönüş:'Türkiye’ye teşekkürler'

10 yıl sonra eve dönüş:'Türkiye’ye teşekkürler'

Sırtından ve sağ kolundan vurularak ağır yaralanan Fatih Barış Doğan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Doğan’ın kız arkadaşı Ebru Yılmaz, polis ekipleri tarafından sorgulandı. Çapraz sorgu sırasında ağlamaya başlayan Ebru Yılmaz, Doğan’ın kafeye girerken tabancasını kendisine verdiğini, saldırının ardından çöp kutusuna attığını anlattı. Olay yeri incelemesi yapan polisler markası ve seri numarası silinmiş 9 mm’lik tabancayı kafenin çöp kutusunda buldu. Yılmaz saldırganı ‘açık renk ayakkabılı, kirli sakallı, 20 yaşlarında’ diyerek çok net biçimde tarif etmişti. Tecrübeli polisler Yılmaz’ın ifadesinden şüphelendi ve sorguyu derinleştirdi.

HER ŞEYİ PLANLAMIŞLAR

Hürriyet'te yer alan habere göre, Gaziosmanpaşa’da yaşayan Ebru Yılmaz’ın iddiasına göre, geçen şubat ayında mahalleden tanıdığı Ebubekir Sıddık Dikkulak kendisini tehdit ederek Doğan’la sosyal medyadan arkadaşlık kurmasını ve kendisinin belirleyeceği bir yere götürmesini istemişti. Ebru Yılmaz da kendisinden isteneni yapmış ve Doğan’la arkadaş olmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

(Fatih Barış Doğan)

Ebru Yılmaz ilk olarak 15 gün kadar önce Doğan’la buluştu, güvenini kazandı. İkinci buluşmaları 5 Haziran akşamı Haliç Garden’daydı. Ebru Yılmaz kafeye gideceklerini Ebubekir Sıddık Dikkulak’a haber verdi. Dikkulak, Ebru Yılmaz’ı buluşmanın olacağı kafeye taksiyle götürdü.

Başına geleceklerden habersiz olan Doğan kız arkadaşıyla kafenin kapısında buluştu. Kafeye girerken de tabancasını çantada saklaması için Ebru Yılmaz’a verdi.

Saat 00.55’te kafeye giden Ebubekir Sıddık Dikkulak, Fatih Barış Doğan’a iki el ateş ettikten sonra koşarak kaçtı. Ebru Yılmaz’ın itiraflarından sonra Ebubekir Sıddık Dikkulak da gözaltına alındı. Emniyet’te sorgulanan Yılmaz ve Dikkulak adliyeye sevk edildi.