hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ömer Tuğrul İnançer'e veda: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze törenine katıldı.

  Ömer Tuğrul İnançere veda: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze törenine katıldı.
  expand
  KAYNAK DHA

  İstanbul’da hayatını kaybeden yazar, avukat ve mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer'in tabutu, Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi Tekkesi'nden Fatih Camii'ne omuzlarda taşınarak götürüldü. 76 yaşında hayata gözlerini yuman Ömer Tuğrul İnançer'in cenazesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  76 yaşında ölen Ömer Tuğrul İnançer'in cenazesi Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi Tekkesi'nden saat 14.00 sıralarında alındı.

  Ömer Tuğrul İnançere veda: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze törenine katıldı.

  İnançer'in cenazesi Karagümrük'ten Fatih Camii'ne yaklaşık 2 kilometre omuzlarda taşındı. Aralarında Şarkıcı Ahmet Özhan'ın da bulunduğu kalabalık, cenazeyi taşırken dua edip ve ilahiler söyledi. İnançer'in cenazesi Fatih Camii'ne getirildi.

  Ömer Tuğrul İnançere veda: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze törenine katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İnançer için ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

  Cenaze töreninde, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan da yer aldı. Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Ömer Tuğrul İnançer hocamızı hakka uğurluyoruz. Rabbim mekanını cennet eylesin. Rabbim sevgili habibinin sancağı altında buluşturmayı nasip eylesin. Ömer Tuğrul hocamızı hayatında ölüm noktasında, ölümün bir yok oluş değil, ölümün ancak ebedi aleme bir tebdili mekan ile yürüyüş olduğunu bilirdik. Nitekim şu anda sandukanın üzerindeki örtüde de Rabb'imiz böyle buyuruyor, 'Her nefis ölümü tadacaktır' ve buradan dönüş yok ve hepimiz de bunun hazırlığı içerisinde olmamız gerekiyor. Bir mutasavvıf, bir hukukçu, bir edebiyatçı ve millete, ümmete hizmet noktasında hiç tereddütsüz hayatını sürdürmüş olan olan hocamıza ben de huzurlarınızda tanıdım tanıyalı böyle gördüm, böyle bildim Rabb'imden hep birlikte birer Fatiha okumaya sizleri davet ediyorum. Mekanı cennet olsun. Rabb'im sevgili habibine hep birlikte bizleri komşu eylesin inşallah" dedi. Ömer Tuğrul İnançer'in cenazesi, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Nurettin Cerrahi Tekkesi'nde hazırlanan yere defnedildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow