Orman yangınları hangi illerde çıktı? Yangın çıkan şehirlerde son durum: Gündoğmuş, Bodrum, Marmaris, Milas, Manavgat! 4 Ağustos 2021

Orman yangınları hangi illerde çıktı? Yangın çıkan şehirlerde son durum: Gündoğmuş, Bodrum, Marmaris, Milas, Manavgat! 4 Ağustos 2021

Türkiye'yi günlerdir etkisi altına alan orman yangınlarına her an bir yenisi ekleniyor. Ekiplerin ve halkın müdahaleleriyle kontrol altına alınan ve alınmaya çalışan yangınların durumu son dakika olarak takip ediliyor. Peki, bugün en son nerede, hangi ilde yangın çıktı? İşte 4 Ağustos 2021 tarihli yangın çıkan iller ve kontrol altına alınma durumları hakkında detaylar..

Farklı illerden gelen son dakika yangın haberleri, yürekleri dağlamaya devam ediyor. Türkiye’yi kasıp kavuran orman yangınlara bir yenisi ekleniyor. Bir haftadır devam eden yangınlar ciğerlerimizi yaktı. Antalya'nın Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, Muğla'nın Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere ve Bodrum ilçeleri ile Uşak'taki yangınlar devam ediyor. Aydın, Karacasu'daki yangın da sürüyor... İşte dakika dakika yangınlarda son durum...

SON DAKİKA: ORMAN YANIGINI ÇIKAN İLLER VE SON DURUMLARI


AYDIN-KARACASU ORMAN YANGINI

Aydın'ın Karacasu ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın Karınca Dağı’na sıçradı. Rüzgarın etkisiyle yayılan ve kontrol altına alınmakta zorlanılan yangının yaylaları tehdit ettiği öğrenildi. Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde de orman yangını çıktı. Ekipler söndürme çalışmalarına başladı.

ANTALYA ORMAN YANGINLARI

Antalya Manavgat'ta Kızıldağ Mahallesi'ndeki ormanlık alanları da yok eden yangın Çardak'a doğru ilerlerken, dünyaca ünlü rafting merkezi Beşkonak bölgesini de tehdit etmeye başladı. Beşkonak'taki Köprülü Kanyon'da bulunan rafting işletmecileri işletmelerini kapatıp, faaliyetlerini durdurarak tüm çalışanlarıyla birlikte yangının önünü kesebilmek için bölgeye geldi. 

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde orman yangınları rüzgarın etkisiyle şehir merkezinden kara yoluna doğru ilerliyor. Yangının seyrini sürdürmesi üzerine polis ekipleri Gündoğmuş- Manavgat kara yolundan Gündoğmuş ilçe merkezine girişi trafiğe kapattı. Senir Mahallesi'nde gece şiddeti artan yangında 30 ev kullanılamaz hale geldi. 

MUĞLA ORMAN YANGINLARI

Muğla'nın ilçelerinde orman yangının ilerlemesi nedeniyle dört yerleşim yeri tahliye edildi.
Seydikemer ilçesi Çökek Mahallesi'ndeki yangını söndürme çalışması havadan ve karadan vatandaşların da desteğiyle devam ediyor.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Ağla Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangında alevlerin tehdit ettiği Çayhisar, Zeytinalanı ve Taşdibi mahalleleri tedbir amaçlı boşaltıldı. Tahliye için yapılan anonsların ardından bazı vatandaşlar kendi araçlarıyla bölgeden ayrıldı.

Muğla Menteşe’nin Gazeller Mahallesi’nin Bozbayır mevkiinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanlık bölgede yangın başladı. . Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye 2 yangın söndürme helikopteri, arazözler ile yangın söndürme işçileri sevk edildi.  

Muğla'nın Seydikemer ilçesinin Arifler Mahallesi’nde 2 gün önce çıkan ve kırsal Kabaağaç ve Dip Mahallesi’ne de sıçrayan orman yangını, havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alınırken, bu kez de Çökek Mahallesi’nden alevler yükseldi. Yangına, günün ilk ışıkları ile havadan ve karadan müdahale başladı.

Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisindeki ormanlık alanda 6 gün önce çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ve Orhaniye mahallelerinde de etkili oldu. Ekipler, yangını kontrol altında tutmak için gece boyunca karadan çalışmasını sürdürdü. 

MUĞLA- BODRUM-MİLAS ORMAN YANGINI

Milas yangınıyla ilgili hareketli dakikalar yaşanıyor. Türkevleri Mahallesi'nde hızlıca ilerliyor. Farklı bir noktada alevlerin yükseldiği görüldü. Milas'a bağlı Beyciler Mahallesi’nde başlayan orman yangınının Fesleğen, Gökbel, Çökertme ve Bozalan mahallelerindeki yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Yangının şiddetli rüzgarla birlikte etkisini arttırdığı Çökertme Mahallesi'ne bağlı Geren Mevkisi'ndeki yazlık sitelere ulaşmaması için yoğun çaba harcanıyor. Kissebükü Koyu'na kadar ilerleyen alevler havadan ve karadan çalışmayla kontrol altına alınmaya çalışılıyor. 

Bodrum'daki Yukarı ve Aşağı Mazı mahalleleri ile Armutçuk ve Kissebükü mevkisindeki orman yangınını söndürme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS