Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni belli oldu

Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni belli oldu

Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni belli oldu

Gözaltına alınan iş adamı Osman Kavala'nın, ABD Konsolosluk görevlisi Metin Topuz'la ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ortaya çıktı. Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkanı Şaban Kardaş ve MİT TIR'ları dosyasının sanıklarından Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük'ün de aynı soruşturmada yer aldığı öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Atatürk Havalimanı'nda 18 Ekim günü gözaltına alınan iş adamı Osman Kavala'nın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas soruşturmaları ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Polisan Boya'nın kurucusu Necmettin Bitlis vefat etti

Aynı soruşturma kapsamında ABD Konsolosluk görevlisi Metin Topuz,  Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkanı Şaban Kardaş ve MİT TIR'ları dosyasının sanıklarından Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük'ün de yer aldığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde ifadeye çağrılan ancak henüz gelmeyen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi N.M.C'nin de bu dosya kapsamında hakkında işlem yürütüldüğü ifade edildi. N.M.C'nin gözaltına alınan eşi ve kızı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.