Son Dakika

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

Bayram Senocak’ın AK Parti İstanbul İl Başkanı Adayı olmayacağını açıklamasının ardından yerine gelecek isme ilişkin ilk açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. AK Parti İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul İl Başkanı Adayı olarak Osman Nuri Kabaktepe’nin isminin belirlendiğini belirtti. Yapılan seçimin ardından Kabaktepe, AK Parti İl Başkanı seçildi. Peki, Osman Nuri Kabaktepe kimdir, hangi görevlerde yer aldı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Osman Nuri Kabaktepe'nin aday olarak belirlendiğini açıklamıştı. Yapılan seçim sonrası aday olan Kabaktepe, başkanlığa seçildi. Kabaktepe daha önce de önemli görevlerde bulunmuştu. 

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

2021 yılında AK Parti İstanbul İl Başkanı oldu. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.