hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı...YKS 2023 üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı!

  ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı...YKS 2023 üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı
  expand

  YKS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfası üzerinden ilan edildi. YKS 2023 sınavına giren adaylar geçtiğimiz günlerde tercihlerini gerçekleştirmiş ve ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasını beklemeye başlamıştı. Peki, YKS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sayfasından nasıl öğrenilir? İşte ÖSYM YKS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen YKS 2023 sınavının sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve adaylar elde ettikleri puanlarla tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başlamıştı. Tercih sürecinin de tamamlanmasının ardından bu kez YKS yerleştirme sonuçları beklenmişti. Adayların tercihleri arasından hangi üniversitelere yerleştikleri tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıktı.

  YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ÖSYM YKS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı linkini aktif hale getirdi. Sonuçlarla ilgili duyuru yapılmasının ardından adayların hangi üniversitelere ve bölümlere yerleştikleri ortaya çıktı. Adaylar hangi alana yerleştiklerini ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler. 

  YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA 2023

  Adaylar 27 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında puan ve sıralamalarını göz önünde bulundurarak tercihlerini yaptılar. ÖSYM geçtiğimiz yıl adayların yerleştirme sonuçlarını 15 Ağustos tarihinde açıklamıştı. Bu nedenle YKS yerleştirme sonuçları için 15 Ağustos'tan itibaren gözler gelecek açıklamalardaydı. Üniversite kayıtlarının 28 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YSK yerleştirme işlemlerinin bu hafta erişime açılacağı tahmin ediliyordu. Beklenen oldu ve ÖSYM 19 Ağustos'ta YKS tercih sonuçlarını erişime açtı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI VE ELEKTRONİK KAYIT NE ZAMAN?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow