Özgür Mumcu'ya çok çirkin tweet: Baban da sıcağı severdi

Özgür Mumcu'ya çok çirkin tweet: Baban da sıcağı severdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'yle ilgili bir tweet atan Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu, 'çirkin' bir yanıtla karşılaştı.

Gazeteci Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu dün Twitter adresinde şu mesajı paylaştı: "Bir lider bin odasında bin klima olan sarayda. Diğer lider 40 derecede asfaltta yürüyor. Akp, elitlerin partisidir.''


Mumcu'nun bu tweet'inin altına gelen yanıt ise çok çirkindi. '@atigonati' isimli Twitter kullanıcısı, Mumcu'nun babası gazeteci Uğur Mumcu'nun 24 yıl önce katledildiği aracın fotoğrafını paylaştı ve 'Baban da sıcağı severdi' yazdı.
'Kötü ruhlu insan da var, güzel insanlar da'
Mumcu'nun kardeşi Özge Mumcu Aybars, sosyal medyada tepki çeken bu mesaj için şunları yazdı: "Bu mesajı yeni gördüm. Memlekette kötü ruhlu insan da var, güzel insanlar da. Biz güzellerine bakalım. Babamın öldürülmesi ve Sivas 93 yılında yaşandı. Bizler, katliamların sağ kalan çocuklarıyız. Adalet arayışı sürecinde büyüdük. Binlerce telgraf geldi babam öldürüldüğünde, birkaç tanesini ayırmışlardı, çekmecenin içinde buldum. Babamın cesedine küfrediyordu. Bir- iki kişi küfrediyor, milyonlar cenazede yürüyordu. Hepimize bu resim yeter, yüreklerimiz ferah olsun."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS