hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özgür Özel: Önümüzdeki günlerde AK Parti'de sarsıcı istifalar duyabiliriz

  Özgür Özel: Önümüzdeki günlerde AK Partide sarsıcı istifalar duyabiliriz
  expand

  İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevden ayrılmasına CHP'dn ilk yorum geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada, Efkan Ala'nın görevi bırakmasını "gecikmiş bir istifa" olarak değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Efkan Ala'nın istifasıyla ilgili CHP'den ilk yorumu Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptı. Özel, önümüzdeki günlerde AK Parti içinde çok sarsıcı ayrılıklar ve istifalar duyulabileceğini ileri sürdü.

  Çağdaş Ses'e konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Efkan Ala'nın görevinden ayrılmasını 'çok gecikmiş bir istifa' olarak değerlendirdi. Özel ''Efkan Ala dünyanın herhangi bir başka ülkesinde görev yapıyor olsaydı şimdiye kadar 20. kez istifa etmiş olurdu'' dedi.

  İçişleri Bakanlığına atanan Süleyman Soylu'dan ilk açıklama

  CHP'li Özgür Özel'in Efkan Ala'nın istifasına ilişkin yorumları şöyle:

  "Türkiye'de sadece son 1 yılda gerçekleşen bombalı saldırılardaki sorumluluğunu biz CHP olarak defalarca anlattık. İstihbarat zaafiyetine, güvenlik zaafiyetine dikkat çektik. Bunların tamamında Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olarak istifa etmesi gerekirdi. Ama bugüne kadar bu istifası gecikmişti.

  Hande Fırat yorumladı: Efkan Ala neden istifa etti? | Efkan Ala'dan bir açıklama geldi mi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  "Amiral gemisinin direği çatlamış durumda"

  "AKP 15 Temmuz'dan önce ülkeyi kötü yönetiyordu. 15 Temmuz'dan sonra ise hiç yönetemiyor. Burada hükümet açısından da ciddi bir meşruiyet krizi ile karşı karşıyayız. Bu hamleler toplumda yükselen tansiyonu düşürmeye çalışan hamleler. Ama bunun yeterli olacağını düşünmüyoruz.

  Bakan Ala devreye girdi, meydanın adı değişmedi

  Efkan Ala'nın istifası çok manidar. Basit bir istifa değil. AKP'nin amiral gemisinin direği çatlamış durumda. İçerde görünenden çok daha büyük bir yarık olduğu ortada. Önümüzdeki günlerde AKP içinde çok sarsıcı ayrılıklar, istifalar duyabiliriz."

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow