Son Dakika

PAEM alımı başvurusu nasıl yapılır? PAEM alımı başvuru tarihleri 2022!

A A

14.05.2022 - 15:20 Son Güncelleme:

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2022 yılı 7. Dönem Emniyet Teşkilatı Mensubu ilk derece amirlik eğitim sınav takvimi yayınlandı. Peki, PAEM alımı başvuru tarihleri ne zaman? PAEM alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte alımla ilgili merak edilenler.

PAEM alımı başvurusu nasıl yapılır? PAEM alımı başvuru tarihleri 2022!

PAEM komiser yardımcılığı için başvuruların ve sınavının ne zaman yapılacağı belli oldu. Yazılı sınav sonrasında yapılacak fiziki yeterlik ve sözlü/mülakat sınavları ile ilgili hususlar daha sonra yayınlanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyen adaylar, belirlenen tarihlerde başvurularını gerçekleştirecek.

PAEM ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ 2022

PAEM Komiser Yardımcılığı sınavı için açıklama geldi. 2022 PAEM alımı başvuruları 16-27 Mayıs'ta yapılacak. Söz konusu PAEM Komiser Yardımcılığı sınavı, 26 Haziran'da tek oturum halinde gerçekleşecek. Sınav giriş belgeleri ise 20-24 Haziran'da erişime açılacak.

PAEM BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Sınava girecek adaylar https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden yazılı sınav başvurularını gerçekleştirecekler. Başvuru sayfasına giriş yaptığınızda Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri, Eğitim Bilgileri, Askerlik Bilgileri linkleri listelenmektedir. Başvurular linkine tıkladığınız da ''Yeni Başvuru Yap'', ''Devam Eden Başvurularım'' ve ''Tamamlanan Başvurularım'' butonlarını göreceksiniz. Başvurusu Açık Sınavlar sekmesinden ‘2022 PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı (26.06.2022)’ seçimi yaparak Başvuru Yap butonuna basınız. Başvuru sayfasının ilk adımı, başvuru yapabileceğiniz sınavların listelendiği alandır. Seçiminizi yapınız ve Sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiniz.

Adayların sınav giriş belgesine erişebilmesi, sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları için üniversitenin sınav hizmetleri web sayfasında yayınlanan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı İnternet Kayıt Kılavuzu’ndaki adımları izleyerek sınav hizmetleri web sitesine kayıt olmaları ve sınava katılmak istedikleri sınav merkezini seçmeleri gerekmektedir. Sınav takviminde belirtilen tarihlerden sonra, sınav merkezi değişikliği yapılmayacaktır. Sınav başvurusu yapmayan veya başvurusunu zamanında tamamlamayan ADAY’lar sınava alınmayacaktır.

2022 7. DÖNEM PAEM BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

PAEM SINAVI NE ZAMAN?

Polis Akademisi tarafından yayımlanan duyuruya göre Sınav, 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 14.00’te tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 (onbir) sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

Adaylar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) ibraz etmek zorundadır. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlileri tarafından yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

BİLSEM bireysel değerlendirme randevuları ne zaman? BİLSEM 2022 taban puanları açıklandı!

BİLSEM bireysel değerlendirme randevuları ne zaman? BİLSEM 2022 taban puanları açıklandı!