hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  PAEM başvuruları 2023 ne zaman? 6. dönem PAEM başvuru tarihleri ve şartları!

  PAEM başvuruları 2023 ne zaman 6. dönem PAEM başvuru tarihleri ve şartları
  expand

  Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi için Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne 500 öğrenci alımı yapılacak. 6. Dönem PAEM öğrenci alımı başvuru tarihleri ve şartları da belli oldu. Başvuru yapacak adayların eğitim ve KPSS puan şartı başlata olmak üzere istenen şartlara sahip olması gerekecek. Peki, PAEM başvuruları 2023 ne zaman? İşte 6. dönem PAEM başvuru tarihleri ve şartları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne (PAEM) öğrenci alımı yapılacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, 6. dönem için 400 erkek ve 100 kadın olmak üzere toplam 500 öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Alıma ilişkin giriş koşulları, başvuru ve sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan "www.pa.edu.tr" adresinden ilan edildi.

  6. DÖNEM PAEM ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Polis Akademisi'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda şu bilgilere yer verildi:

  Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PAEM Müdürlüğüne ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2022 ve 2023 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden en az (75.000) ve üzeri puan alanlar arasından aşağıda belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla örgün eğitim veren üniversitelerden lisans mezunu (400) erkek, (100) kadın aday olmak üzere toplam (500) öğrenci alımı yapılacaktır. Başvurular ise 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak.

  PAEM ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

  Adaylar, 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında https://ais.pa.edu.tr/ adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak son başvuru tarihi olan 22 Eylül 2023 Cuma Günü saat 17.00'a kadar Aday Belirleme Ön Başvurularını yapabileceklerdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2023 Yılı 6. Dönem PAEM Lisans Mezunu Adayların Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacaktır.

  Sınavlarda başarılı olarak Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören ve iki yıl süreli eğitimin sonunda başarılı olan adayların komiser yardımcısı olarak atamaları yapılacaktır. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

  PAEM ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

  6.DÖNEM PAEM ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow