PMYO 2019 başvuruları son tarih: Geri sayım başladı! PMYO başvuru sayfası

PMYO 2019 başvuruları son tarih: Geri sayım başladı! PMYO başvuru sayfası

Polis Meslek Yüksekokulu PMYO 2019 ön başvuruları başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte gözler son başvuru tarihine çevrildi. Son başvurular için geri sayım başladı. Peki, PMYO ön başvuruları ne zaman sona erecek? İşte başvuru sayfası ve PMYO başvuruları son sayfası…

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı polis meslek yüksekokullarına (PMYO) 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 250'si kadın, 2 bin 500 öğrenci alımı için başvurular başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte gözler son başvuru tarihine çevrildi. Peki, başvurular ne zaman sona erecek. İşte, PMYO başvuru tarihi…


PMYO BAŞVURULARI NE ZAMAN?


Polis memuru adaylığı için 5 Ağustos'ta başlayan ön başvurular, 19 Ağustos'a kadar "http://www.pa.edu.tr" adresinden e-devlet şifresiyle yapabilecek.


Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250 ham taban puan almış olan adaylar, başvuru ücretini yatırdıktan sonra başvurabilecek.


Ön başvurusunu tamamlayan adaylar, belirlenen tarihlerde sırasıyla ön sağlık kontrolü ile fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakata katılacak.


Sınavlarda başarılı olanlar, polis meslek yüksekokullarında 2 yıl (4 dönem) boyunca ön lisans ile mesleki düzeyde teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Başarılı öğrenciler, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru olarak atanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS