PMYO başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 PMYO alımları

PMYO başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 PMYO alımları

Polis Meslek Yüksekokulu PMYO 2019 alımları için başlatılan ön başvuru süreci geçtiğimiz gün sona erdi. TYT puanıyla yapılan başvurular sonucunda ön başvurusu kabul edilen polis adayları sınava davet edilecekler. Peki, PMYO başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2019 PMYO başvuru sonuçlarıyla ilgili merak edilen detaylar…

PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu) 2019 ön başvuruları geçtiğimiz gün tamamlandı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından gözler başvuru sonuçlarına çevrildi. Bilindiği üzere YKS’nin ilk aşaması olan TYT puanıyla başvuru yapılan Polis Melek Yüksekokulu’na her yıl 500’ü kadın, 2500’ü erkek toplamda 3 bin öğrenci alınıyor. Peki, bu yıl ki ön başvuru süreci ne zaman açıklanacak?


PMYO polis alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisinin "http://www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek.


BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?


"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS