Polis banka promosyon ücreti 2022 ne kadar oldu? EGM Polis maaş promosyonu ödeme tarihi!

Polis banka promosyon ücreti 2022 ne kadar oldu? EGM Polis maaş promosyonu ödeme tarihi!

Polis banka promosyon ücreti 2022 ne kadar oldu? EGM Polis maaş promosyonu ödeme tarihi!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre polislere verilecek olan promosyon miktarı belli oldu. Yapılan açıklamalar sonrasında EGM polis promosyonunun ne kadar olduğu ve ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin araştırmalar hız kazandı. Peki, Polis promosyon ücreti ne kadar oldu? Polislere promosyon ücreti ne zaman yatırılacak? İşte bilgiler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonuna ilişkin beklenen açıklama geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Yenilenen maaş promosyon protokolü, tüm teşkilatımıza hayırlı olsun" denildi. Yapılan açıklamalar sonrasında EGM polis promosyonunun ne kadar olduğu ve ödemelerin ne zaman yapılacağına dair araştırma yapılmaya başlanıldı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

Teşkilatımızın maaş Promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan
promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır. Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

POLİS PROMOSYON ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada polislere 36 ay için 27 bin lira promosyon ödemesinin karara bağlandığını duyurdu.

POLİSLERE PROMOSYON ÜCRETİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Promosyon peşin ve tek seferde 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla ödenecek.

Son dakika! EGM duyurdu: Polislerin banka promosyonu güncellendi

Son dakika! EGM duyurdu: Polislerin banka promosyonu güncellendi