hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan kimdir, hangi görevlerde yer aldı?

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan kimdir, hangi görevlerde yer aldı
  expand

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan oldu. Rektör atamalarının Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla birlikte atamalar resmileşti. Peki, Prof. Dr. Özlenen Özkan kimdir, hangi görevlerde yer aldı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özlenen Özkan yeni rektör atamalarında yer alan 16 isimden biri oldu. Prof. Dr. Özkan’ın kariyeri atamanın yapılmasının ardından merak konusu oldu. İşte Akdeniz Üniversitesi’nin yeni rektörünün daha önce yer aldığı görevler…

  PROF. DR. ÖZLENEN ÖZKAN KİMDİR?

  Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi, Sağlık Bilimleri Temel Alanı, Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi ve Surgery araştırma alanlarında çalışmalar yapan Özlenen Özkan Akdeniz Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev alıyor.

  Çok iyi derecede İngilizce bilen Özkan, 2010 yılından bu yana Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki görevine devam ediyor.

  Şimdiye kadar onlarca eser yayınlayan ve birçok projenin sahibi olan Özkan, Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde bilimsel toplantılarda konuşmacı olarak görev aldı.

  REKTÖR ATAMALARI RESMİ GAZETE’DE

  Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Tuncel, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Yıldız, İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yavuz Ünal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alim Yıldız, Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Tamer Yılmaz atandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow