hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Profesör kocasını dövüp tehdit etti: Seni uykunda bıçaklayacağım!

  Profesör kocasını dövüp tehdit etti: Seni uykunda bıçaklayacağım
  expand

  Bir dönem üniversitede protez bölüm başkanlığı görevini yürüten ve çok sayıda bilimsel makalesi bulunan diş hekimi Prof. Dr. Mehmet A. (72), emekli olduktan sonra 2015’te Aylin A. ile ikinci evliliğini yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emniyete ve aile mahkemesine sunulan dilekçelerde yer alan iddiaya göre, Prof. Mehmet A., evlendikten bir süre sonra eşinde öfke problemi olduğunu fark etti.

  ‘SENİ UYURKEN BIÇAKLAYACAĞIM’

  Aylin A.’nın eşinin yüzünü, boynunu ve kollarını tırmaladığının öne sürüldüğü dilekçede özetle şunlara yer verildi: “Mehmet A., bir daha aynı davranışta bulunması halinde şikâyetçi olacağını eşine söylemiştir. Eşinin yüzünü, gözünü morartan, kafasına sert cisimlerle vuran Aylin A., ölümcül sonuçlar yaratabilecek beyin kemik ödemi oluşmasına neden olmuş, eşini toplum içine çıkamayacak hale getirmiştir. Mehmet A.’nın bu evliliği daha fazla yürütemeyeceğini ve boşanmak istediğini söylemesi üzerine Aylin A. bu defa tehditlerde bulunmuştur. Aylin A., ‘Boşanacağımızı ailemle paylaşırsan seni uyurken bıçaklayıp öldürürüm’ diyerek ölümle tehdit etmiştir. Aylin A.’nın derhal eşiyle yaşadığı konuttan uzaklaştırılmasını istiyoruz.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Talebi kabul eden Aile Mahkemesi, Aylin A.’ya 1 ay uzaklaştırma kararı verdi.

  Kaynak: Hürriyet / Özge Eğrikar

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow