PTT personel alımı başvuru şartları açıklandı, son gün 15 Aralık!

PTT personel alımı başvuru şartları açıklandı, son gün 15 Aralık!

PTTPAL kapsamında personel alımı yapılacağını açıklayan kurum başvuruların 15 Aralık’ta sona ereceğini duyurdu. PTT bünyesinde istihdam edilecek güvenlik görevlileri için personel alımına ilişkin başvuru şartları da belli oldu. Peki, PTT’nin bin 100 personel alımı başvurularında aranan şartlar neler?

Haziran ayında kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ (PTTPAL)her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana'da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM'lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

BAŞVURULAR 15 ARALIK'TA SONA ERECEK

Zırhlı aracın genel güvenliğini sağlayacak güvenlik görevlisi kadrosu için lise, operasyon görevlisi kadrosu içinse ortaokul mezunu olma şartı aranacak. Zırhlı araç personel alımı için başvurular, 15 Aralık'ta sona erecek. Başvuruların sona ermesinin ardından aranan şartları taşıyan adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar 31 Aralık'ta PTTPAL kadrosunda işe başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek yıl da alım yapılacak. Kamu haklarından yasaklı olmama şartı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

 a)     Türk vatandaşı olmak.

b)      Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.

c)      Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak

d)      Erkekler için askerliğini yapmış olmak.

e)      Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak 

f)       İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.

g)     Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma,  devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu

h)      madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak 

i)       Kamu haklarından yasaklı olmamak. 

j)       Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

k)      5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

l)       Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS